Całym sercem strzeżmy dziedzictwa Narodu.
Kardynał Stefan Wyszyński

Parafia Wimbledon-Putney


kościół św. Jana Ewangelisty

     Szkoła nasza jest silnie związana z Polską Rzymsko-Katolicką Parafią Wimbledon-Putney i jej Polskim Kościołem pod wezwaniem Św. Jana Ewangelisty na Putney.

Księża z tej właśnie parafii uczą nasze dzieci religii, a w parafialnym kościele odprawiane są wszystkie msze święte związane z życiem naszej szkoły - od mszy inaugurujacej rok szkolny, poprzez święta narodowe i religijne w ciągu roku, aż po mszę dziękczynną na zakończenie każdego roku akademickiego. Nasi uczniowie biorąc w nich udział również regularnie prezentują okolicznościowe występy bądź inscenizacje słowno-muzyczne wypracowane w ramach zajęć Szkoły Polskiej.


     Parafia Wimbledon-Putney obchodziła jesienią 2009 roku swoje 50-lecie powstania. Jest dumą i dorobkiem pracy wielu pokoleń Polaków związanych z rejonem Putney-Wimbledon. Kościół, jak i znajdujący się przy kościele Polski Ośrodek Kulturalny (POK), stanowią bardzo ważne i prężne centrum polskości w pd-zach. Londynie, zarówno w sensie polskiej kultury i tradycji, jak również życia towarzyskiego różnych grup wiekowych naszych rodaków. Wraz z Polską Szkołą i Polskim Harcerstwem tworzy spójną platformę kształtowania przynależności narodowej naszych dzieci tudzież rozwijania ich więzi z Ojczyzną i Polonią na całym świecie.


     Podajemy poniżej adresy i wskazówki jak dotrzeć do kościoła i POK-u, a zainteresowanych bardziej szczegółowymi informacjami zachęcamy do odwiedzenia parafialnej strony internetowej.


Polish Roman Catholic Church
of St. John the Evangelist

St. John’s Avenue, 
Putney,
London SW15.


Polish Roman Catholic Parish
of St. John the Evangelist
Wimbledon-Putney

St. John’s Hall
Ravenna Road
Putney
London SW15 6AW


Do kościoła można dojechać autobusami nr 85, 430, 377, 37, 424, 14 i 74 
(przystanek przy skrzyżowaniu Upper Richmond Rd i Putney High Str.) - ok. 3 min. drogi.
Najbliższa stacja metra: East Putney (District Line) – ok. 10-15 min.
Można dojechać też pociągiem do stacji: Putney Station – 5 min.
 


portal parafii Putney

 

 www.ParafiaPutney.co.uk